Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Pażdziernik 2005


PIELGRZYMKA DO FATIMY


W dniach 21-23 października br. wylosowani członkowie Apostolatu Fatimy wraz z osobami towarzyszącymi i pracownicy Instytutu im. Ks. Piotra Skargi wzięli udział w pielgrzymce do Fatimy w Portugalii. To już druga pielgrzymka Apostołów Fatimy do miejsca objawień Matki Bożej.


Dwunastoosobowa grupa nawiedziła miejsca objawień, sanktuarium fatimskie, a także wzięła udział w uroczystej Procesji Różańcowej z figurą Fatimskiej Pani. Pielgrzymi odwiedzili też domy pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja – bł. Hiacynty i bł. Franciszka oraz zmarłej w lutym tego roku s. Łucji.

Uczestnicy pielgrzymki zwiedzili ponadto klasztor św. Hieronima w Lizbonie, klasztor Santa Maria da Vitoria w Batahli z przełomu XIV i XV wieku – perłę portugalskiego gotyku, a także pocysterskie opactwo wzniesione w połowie XII stulecia w Alcobaca. Pielgrzymka była dla jej uczestników wielkim i głębokim przeżyciem religijnym.

Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: