Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Pielgrzymki Apostołów do Fatimy

Uczestnictwo w Apostolacie Fatimy to także szansa na odbycie wyjątkowej pielgrzymki do Fatimy. Już po roku obecności w Apostolacie, dwa razy w roku każdy Apostoł bierze udział w losowaniu kilkudniowego wyjazdu do kraju trojga pastuszków. Dotychczas pielgrzymowało z nami już ponad 800 osób. Poniżej prezentujemy relacje z dotychczasowych pielgrzymek.
Październik 2015

W dniach 21-24 października 37-osobowa grupa Apostołów Fatimy udała się w niezapominaną pielgrzymkę do portugalskiej Fatimy, gdzie mogła na własne oczy zobaczyć kraj trojga pastuszków. Nie zabrakło pięknych nabożeństw i chwil na poznanie miejsc związanych z życiem Franciszka, Hiacynty i Łucji.

W czasie zaledwie kilkudniowego pobytu Apostołowie gościli w miejscu objawień Matki Bożej, w klasztorze Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha, urokliwiej miejscowości Nazaré czy w klasztorze cystersów w Alcobaça.

Niezwykłym widokiem była procesja z figurą Fatimskiej Pani wokół dziedzińca sanktuarium, gdzie tłum pielgrzymów z całego świata oddawał cześć Matce Bożej. Wymowną symbolikę miały zapalone wówczas świece.


Maj 2015

W maju tego roku do portugalskiej Fatimy dotarła kolejna, tym razem już dwudziesta pierwsza pielgrzymka członków Apostolatu Fatimy.

Z niczym nie da się porównać wzruszenia, które towarzyszyło pielgrzymom, kiedy pierwszy raz stanęli przed figurą Matki Bożej w Kaplicy Objawień – miejscu, w którym przekazała Ona trójce portugalskich pastuszków Swe orędzie wzywające ludzkość do nawrócenia i pokuty. A przecież podczas pobytu w Fatimie wielokrotnie jeszcze mieli okazję się tam modlić, zarówno indywidualnie, jak i w czasie Mszy Świętych odprawianych za wszystkich Apostołów Fatimy. Wielkim przeżyciem był też dla pielgrzymów codzienny wieczorny Różaniec i następująca po nim procesja ze świecami, podczas której mrok placu przed fatimską bazyliką rozpraszało morze delikatnie migoczących świateł. Czasem żarliwej modlitwy i głębokiej zadumy stały się też takie chwile, jak nawiedzenie grobów fatimskich wizjonerów, Droga Krzyżowa, w trakcie której polska grupa dotarła do miejsca objawień Anioła, a także odwiedziny w Aljustrel – rodzinnej wiosce Łucji oraz błogosławionych Hiacynty i Franciszka.

Wszystkie
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej ponad 57 000 osób wspólnoty Apostolatu Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:
Dzień pobrania datku:

```

Nasze media: