Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Maj 2006


PIELGRZYMKA DO FATIMY


W dniach 26-28 maja br. kolejna grupa Apostołów Fatimy miała okazję nawiedzić portugalskie sanktuarium. Wspaniałe były chwile przeżyte w samej Fatimie, gdzie każdego dnia przybywają tłumy pielgrzymów z całego świata, aby właśnie tam - przy kapliczce zbudowanej w miejscu objawień Najświętszej Maryi Panny w roku 1917 - modlić się na różańcu i przejść z płonącą świecą w ręku w codziennej procesji za statuą Naszej Pani. Polscy pielgrzymi odwiedzili też Aljustrel - rodzinną wioskę błogosławionych: Franciszka i Hiacynty oraz siostry Łucji. Mieli również okazję zobaczyć położone w pobliżu Fatimy miejsca ważne dla kultury i historii Portugalii: przepiękny gotycki kościół i klasztor Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha oraz monumentalną świątynię pocysterską w Alcobaça wraz z jednym z największych średniowiecznych zespołów klasztornych świata chrześcijańskiego. Pielgrzymka Apostołów Fatimy nie tylko owocowała więc głębokimi przeżyciami natury duchowej, ale także była okazją do przekonania się, jak wspaniałe pomniki pozostawiła po sobie cywilizacja chrześcijańska na tym odległym od Polski geograficznie, lecz bliskim naszym sercom, właśnie dzięki przynależności do Christianitas, przeciwległym krańcu Europy.

Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: