Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Maj 2007

PIELGRZYMKA DO FATIMY

W dniach 26-29 maja br. wylosowani członkowie Apostolatu Fatimy wraz z osobami towarzyszącymi i pracownicy Instytutu im. Ks. Piotra Skargi wzięli udział w pielgrzymce do Fatimy w Portugalii. Liczna - dwudziestoczteroosobowa - grupa nawiedziła miejsca objawień, sanktuarium fatimskie, a także wzięła udział w uroczystej Procesji Różańcowej z cudowną figurą Fatimskiej Pani.


Pielgrzymi odwiedzili też domy pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja - bł. Hiacynty, bł. Franciszka oraz zmarłej w 2005 roku siostry Łucji de Jesus Dos Santos. Uczestnicy pielgrzymki zwiedzili ponadto klasztor św. Hieronima w Lizbonie, klasztor Santa Maria da Vitoria w Batalhi z przełomu XIV i XV wieku - prawdziwą perłę portugalskiego gotyku, a także opactwo pocysterskie wzniesione w połowie XII stulecia w Alcobaça.

Niezapomniana była też wizyta w przepięknie położonej miejscowości Nazaré nad Atlantykiem, gdzie w tamtejszym sanktuarium znajduje się cudowna figurka Matki Bożej. Pielgrzymka Apostołów Fatimy wywarła na uczestnikach niezwykłe wrażenie i była wielkim i głębokim przeżyciem religijnym.

Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: