Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Maj 2008


Pielgrzymka do Fatimy


W dniach 7-10 maja br. wylosowani członkowie Apostolatu Fatimy wraz z osobami towarzyszącymi oraz pracownicy Instytutu Ks. Piotra Skargi wzięli udział w kolejnej, siódmej już pielgrzymce do miejsca objawień Matki Bożej w Fatimie. Liczna – dwudziestoośmioosobowa – grupa nawiedziła miejsca objawień, sanktuarium fatimskie, a także wzięła udział w uroczystej procesji różańcowej z figurą Fatimskiej Pani. Pielgrzymi odwiedzili też domy pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja – bł. Hiacynty, bł. Franciszka oraz zmarłej w 2005 roku siostry Łucji de Jesus Dos Santos. Uczestnicy pielgrzymki zwiedzili prawdziwą perłę portugalskiego gotyku – klasztor Santa Maria da Vitoria w Batahli z przełomu XIV i XV wieku, a także opactwo pocysterskie wzniesione w połowie XII stulecia w Alcobaça. Niezapomniana była też wizyta w przepięknie położonej miejscowości Nazare nad Atlantykiem, gdzie w tamtejszym sanktuarium znajduje się cudowna figurka Matki Bożej. Pielgrzymka była dla wszystkich uczestników głębokim przeżyciem religijnym.

 

Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: