Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Maj 2017


W maju 2017 roku obchodziliśmy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tego względu w kraju trojga pastuszków nie mogło zabraknąć licznej delegacji Apostołów Fatimy. W dniach 29 maja-1 czerwca do Fatimy wyruszyło z nami 40 osób.

W czasie pielgrzymki Apostołowie mogli uczestniczyć w codziennej Mszy Świętej. Każdy wieczór wieńczyła wspólna modlitwa różańcowa z tysiącami wiernych z całego świata. Niezwykle wzruszającym momentem było odśpiewanie pieśni „Ave Maria” w czasie procesji ze świecami. Warto zaznaczyć, że część uczestników pielgrzymki zdecydowała się na prywatne odmówienie Różańca, pokonując na kolanach całą długość kościelnego placu.


Niezwykłym wydarzeniem było odwiedzenie grobów trojga pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Fatimska Pani. Co ważne, Franciszek i Hiacynta zostali kanonizowani przez papieża zaledwie kilka dni wcześniej! Tradycyjnie Apostołowie zobaczyli też domy rodzinne pastuszków, znajdujące się w okolicznym Aljustrel.


Pielgrzymka była okazją do małej lekcji historii. Apostołowie mogli zapoznać się z dziejami cywilizacji katolickiej w Portugalii czy poznać nieznanego im dotąd świętego, Nuno Álvaresa Pereirę – rycerza i zakonnika, który odegrał ogromną rolę przy odzyskaniu przez Portugalię niepodległości. Jego okazały pomnik mieści się tuż obok klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej, w którym spoczywa wielu portugalskich monarchów.

 

Z kolei w klasztorze w Alcobaça pielgrzymi poznali historię i zwyczaje zamieszkujących klasztor do 1834 roku cystersów. Apostołowie Fatimy wrócili do Polski z nadzieją, że Matka Boża hojnie obdarzy ich wszelkimi niezbędnymi łaskami. Być może niektórzy z nich jeszcze wrócą do kraju trojga pastuszków?

Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: