Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Październik 2008


Pielgrzymka do Fatimy


W dniach 1-4 października br. wylosowani członkowie Apostolatu Fatimy wraz z osobami towarzyszącymi oraz przewodnik i pracownicy Instytutu im. Ks. Piotra Skargi wzięli udział w kolejnej, ósmej już pielgrzymce do miejsca objawień Matki Bożej w Fatimie. Najliczniejsza jak dotąd, bo licząca trzydzieści cztery osoby, grupa nawiedziła miejsca objawień, sanktuarium fatimskie, a także wzięła udział w uroczystej procesji różańcowej z figurą Fatimskiej Pani. Pielgrzymi odwiedzili też dom rodzinny siostry Łucji de Jesus Dos Santos – najstarszej z trojga pastuszków, którym w 1917 r. w Fatimie ukazała się Maryja. W sali kinowej przy sanktuarium obejrzeli oparty na dokumentach film ukazujący historię objawień.
Uczestnicy pielgrzymki zwiedzili prawdziwą perłę portugalskiego gotyku – klasztor Santa Maria da Vitória w Batalhi z przełomu XIV i XV wieku, a także opactwo pocysterskie wzniesione w połowie XII stulecia w Alcobaça. Wiele wrażeń dostarczyła również wizyta w przepięknie położonej miejscowości Nazaré nad Atlantykiem, gdzie w tamtejszym sanktuarium znajduje się cudowna figurka Matki Bożej. Pielgrzymka była dla wszystkich uczestników głębokim przeżyciem religijnym.

Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: