Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Maj 2009


W Fatimie i nie tylko


Od pięciu lat regularnie dwa razy w roku do Portugalii zmierzają pielgrzymki Apostolatu Fatimy. W maju kolejna, licząca ponad 40 osób grupa nawiedziła fatimskie sanktuarium. Uczestnicy pielgrzymki modlili się między innymi w Kaplicy Objawień i w fatimskiej bazylice – u grobów bł. Hiacynty i bł. Franciszka oraz siostry Łucji. Codziennie rano uczestniczyli we Mszy św., a wieczorami w wielojęzycznej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami. Na drodze prowadzącej do Aljustrel – rodzinnej wioski fatimskich pastuszków, którym objawiła się Matka Boża – znany Czytelnikom „Przymierza z Maryją” ks. Adam Martyna poprowadził Drogę Krzyżową.

Uczestnicy pielgrzymki mieli też okazję poznać kilka pięknych miejsc położonych niedaleko Fatimy: potężne, surowe opactwo cysterskie w Alcobaça – świadectwo chwalebnych czasów rekonkwisty Półwyspu Iberyjskiego z rąk Arabów, niezwykły gotycki kościół Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha – ufundowany na cześć obrony niepodległości Portugalii i wreszcie Nazaré – port nad Atlantykiem, z którego w swą pierwszą podróż wypłynął Vasco da Gama.
Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: