Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Maj 2010

Pielgrzymka Apostołów Fatimy

W dniach 7-10 maja br. grupa członków Apostolatu Fatimy oraz czytelników i propagatorów „Przymierza z Maryją” z osobami towarzyszącymi i przedstawicielami Instytutu (razem 34 osoby) wzięła udział w jedenastej już pielgrzymce do Fatimy.


Jeszcze w Krakowie pielgrzymi obejrzeli film opowiadający historię pastuszków z Aljustrel. Po przylocie do Lizbony zobaczyli najpiękniejsze zakątki stolicy Portugalii, po czym udali się do Fatimy. Na miejscu modlili się w sanktuarium oraz brali udział w wieczornych procesjach różańcowych z figurą Matki Bożej. W drodze do Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków, pielgrzymi odprawili Drogę Krzyżową. Modlitwy prowadził sprawujący opiekę duchową nad pielgrzymami o. Leszek Walkiewicz OFM.

Nasi pielgrzymi odwiedzili również średniowieczny klasztor Santa Maria da Vitória w Batalhii oraz dwunastowieczne opactwo pocysterskie w Alcobaça. Wiele wrażeń dostarczyła także wizyta nad Atlantykiem w Nazaré, gdzie znajduje się cudowna figura Matki Bożej. Mimo napiętego programu, pielgrzymom z Polski udało się odwiedzić także kościół w Santarem, w którym przechowywana jest ampułka z cudownie, przemienioną krwią Pana Jezusa.

Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: