Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Październik 2017


26. pielgrzymka Apostołów Fatimy miała szczególny charakter. Grupa osób z całej Polski udała się do Portugalii na kilka dni przed oficjalnymi uroczystościami zakończenia jubileuszu obchodów 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Wszystko zaczęło się 7 października. Po długiej podróży pielgrzymi wzięli udział we Mszy Świętej odprawianej przez ks. Adama Kurdasa. Następnie mieli okazję udać się do Kaplicy Objawień i wziąć udział w modlitwie różańcowej wraz z uroczystą procesją ze świecami. Odbywała się ona z okazji odpustu Matki Bożej Różańcowej.

Kolejnego dnia pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwie w bazylice Matki Bożej Różańcowej. To wyjątkowe miejsce, w którym pochowani są Łucja oraz święci Hiacynta i Franciszek. Warto też wspomnieć o Drodze Krzyżowej, która prowadziła przez oliwy gaj – miejsce, gdzie w 1916 roku Anioł objawił się trójce dzieci z Fatimy. Pielgrzymi zwiedzili także wioskę Aljustrel i domy rodzinne pastuszków. Wieczór upłynął na wspólnej modlitwie różańcowej.

Trzeciego dnia, po porannej Mszy Świętej, pielgrzymi wzięli udział w całodniowej wycieczce. Wśród najważniejszych punktów programu nie zabrakło kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalhii i pocysterskiego opactwa Santa Maria de Alcobaça. Wielkie wrażenie na Apostołach zrobiło miasteczko Nazaré, położone nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Tradycyjnie na koniec dnia pielgrzymi spotkali się na wieczornym Różańcu. Ostatni dzień upłynął na powrocie i wspominaniu tej niezwykle udanej pielgrzymki.

Galeria Zdjęć
Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: