Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Październik 2015


W dniach 21-24 października 37-osobowa grupa Apostołów Fatimy udała się w niezapominaną pielgrzymkę do portugalskiej Fatimy, gdzie mogła na własne oczy zobaczyć kraj trojga pastuszków. Nie zabrakło pięknych nabożeństw i chwil na poznanie miejsc związanych z życiem Franciszka, Hiacynty i Łucji.

W czasie zaledwie kilkudniowego pobytu Apostołowie gościli w miejscu objawień Matki Bożej, w klasztorze Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha, urokliwiej miejscowości Nazaré czy w klasztorze cystersów w Alcobaça.

Niezwykłym widokiem była procesja z figurą Fatimskiej Pani wokół dziedzińca sanktuarium, gdzie tłum pielgrzymów z całego świata oddawał cześć Matce Bożej. Wymowną symbolikę miały zapalone wówczas świece.

Tradycyjnie w czasie pielgrzymki Apostołów odbył się finał akcji „Twoje światło w Fatimie”. W tym roku miał on jednak nieco inny przebieg. Z powodu braku wolnej przestrzeni, strażnik sanktuarium nakazał zostawić intencje Polaków w specjalnym miejscu. Jak się później okazało, było to wnętrze kaplicy Najświętszego Sakramentu, zaledwie kilkanaście metrów od miejsca objawień Matki Bożej.

Pielgrzymka była dla Apostołów niezapomnianym czasem, pomagającym każdemu z nich w pogłębianiu swojego życia religijnego i dalszym głoszeniu Fatimskiego Orędzia.


Galeria Zdjęć
Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: