Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Maj 2016


W dniach 7-11 maja 38 Apostołów Fatimy wyruszyło w tradycyjną pielgrzymkę do kraju trojga pastuszków. Uczestnicy z całej Polski pokonali tysiące kilometrów, aby znaleźć się w tym niezwykłym i świętym miejscu.

Mimo iż Portugalia to kraj, który kojarzy nam się przede wszystkim z piękną pogodą, tym razem Fatima przywitała pielgrzymów deszczem. Choć pogoda dawała się we znaki, nic nie powstrzymało Apostołów przed poznaniem tego świętego miejsca. Jeszcze pierwszego dnia zwiedzili Kościół Trójcy Przenajświętszej, bazylikę Matki Boskiej Różańcowej czy Kaplicę Objawień, wybudowaną w miejscu,gdzie Maryja spotkała się z pastuszkami.

Wielkim duchowym przeżyciem była niedziela, którą rozpoczęła Msza Święta. Tego dnia odbyła się też Droga Krzyżowa i zwiedzanie pobliskiej wioski Aljustrel, gdzie do dziś znajdują się domy dzieci, którym ukazała się Maryja. Wieczorem Apostołowie zapalili świece i modlili się za wszystkich, którzy przekazali do Fatimy swoje intencje. Pielgrzymów szczególnie zachwyciła modlitwa różańcowa w różnych językach oraz procesja z figurą Fatimskiej Pani.

Trzeci dzień upłynął na zwiedzaniu miasteczka Batalha z klasztorem Santa Maria de Victoria, Nazare czy Alcobaça, gdzie mieści się zabytkowe opactwo cystersów. Choć Fatima przywitała pielgrzymów ulewnym deszczem, w czasie odlotu świeciło piękne słońce, co miało swoje wymowne znaczenie.


Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: