Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Październik 2016

W dniach 7-10 października odbyła się kolejna już pielgrzymka Apostołów Fatimy. Dla niektórych uczestników podróży był to pierwszy w życiu lot samolotem. Na ich twarzach można było dostrzec ogromną radość i ekscytację z powodu rychłego spotkania z Fatimską Panią.

Pielgrzymi dotarli do Fatimy z przesiadką. Najpierw musieli pokonać trasę Kraków – Monachium, by następnie z Bawarii udać się do Lizbony. Liczne rozmowy i zawiązywanie nowych znajomości sprawiły, że podróż do Portugalii minęła niezwykle szybko.

Po dotarciu na miejsce, nie zważając na zmęczenie, wszyscy pielgrzymi udali się na Mszę Świętą odprawioną przez ks. Tomasza Stefanowskiego, który był także opiekunem duchowym wyprawy. W pierwszym dniu pielgrzymki odbyła się też wieczorna modlitwa różańcowa ze świecami.

Drugi dzień upłynął pod znakiem Orędzia Fatimskiego. Pielgrzymi mogli na własne oczy zobaczyć groby Hiacynty i Franciszka oraz słynne miejsce Objawień. Następnie wszyscy udali się do Aljustrel – miejsca, skąd pochodzili pastuszkowie. Tego dnia nie zabrakło też Drogi Krzyżowej wśród malowniczych dróżek czy zwiedzania domu, w którym mieszkała Łucja. Dzień zakończył się Różańcem wśród tysięcy młodych pielgrzymów z różnych stron świata.

Kolejnego dnia Apostołowie mogli zobaczyć między innymi klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, będący wotum wdzięczności króla Jana I za zwycięstwo w bitwie pod Aljubarrotą czy opactwo cystersów Santa Maria de Alcobaça. Koniec dnia to niezwykła panorama wybrzeża Oceanu Atlantyckiego w Nazaré. 10 października wszyscy pielgrzymi wrócili do Polski, by nadal propagować Orędzie Fatimskie wśród naszych bliźnich.


Galeria Zdjęć
Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: