Duchowa Rodzina Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Maj 2018


Słoneczna pogoda, malownicze krajobrazy i miejsca, w których na każdym kroku można odczuć obecność Matki Bożej – tak wyglądała kolejna pielgrzymka Apostołów Fatimy, która odbyła się w dniach 5-8 maja.

Po dotarciu do Fatimy, jeszcze przed kolacją, pielgrzymi wzięli udział w nabożeństwie odprawianym przez księdza Przemysława Drąga. Ważnym punktem tego dnia był też wieczorny Różaniec i procesja ze świecami. Wszystko odbywało się na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy udziale tysięcy wiernych z całego świata.

Niezliczone emocje towarzyszyły Apostołom również kolejnego dnia. Po porannej Mszy Świętej pielgrzymi zwiedzali muzea fatimskie i wzięli udział w Drodze Krzyżowej. Nie bez znaczenia był fakt, ze została ona odprawiona w miejscu, gdzie Anioł zapowiedział pastuszkom Objawienia Matki Bożej.

Kolejny punkt pielgrzymki to zwiedzanie miasteczka Aljustrel, gdzie urodzili się i wychowali św. Franciszek i św. Hiacynta Marto i Łucja dos Santos. Wieczorem wszyscy przenieśli się na plac, gdzie zapalono ponad 200 świec od uczestników akcji „Twoje światło w Fatimie”.

W czasie kilkudniowej pielgrzymki Apostołowie odwiedzili też miejscowość Batalha, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć klasztor Matki Bożej Zwycięskiej. Co ciekawe, było to wotum wdzięczności króla Jana I, który w ten sposób chciał podziękować Maryi za zwycięstwo w bitwie pod Aljubarrotą, co pozwoliło Portugalii stać się krajem niepodległym.

Nie mniejsze wrażenie zrobiło na Apostołach opactwo cystersów Santa Maria de Alcobaça czy Nazaré, gdzie z tarasu widokowego można było podziwiać wspaniałą panoramę wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Ostatni dzień upłynął na podróży do Krakowa i wymianie przeżyć z kraju trojga pastuszków.

Wybierz kwotę swojego comiesięcznego wsparcia i dołącz do liczącej niemal 60 000 osób duchowej rodziny Apostołów Fatimy.
Deklaruję kwotę miesięcznego datku:

Informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administrator danych osobowych), w następujących... >> pokaż więcej

Nasze media: